Terapia somatyczna

Skorzystaj z terapii somatycznej ukierunkowanej na pracę z ciałem, jako alternatywy dla konwencjonalnej psychoterapii rozmową.
Dowiedz się więcej

Czym jest terapia somatyczna?

Terapia somatyczna ma na celu nieść pomoc osobom z problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym, fizycznym (bóle, napięcie) i emocjonalnym poprzez zwrócenie uwagi na połączenie umysłu i ciała oraz wykorzystanie podejścia terapeutycznego skoncentrowanego na ciele.

Psychoterapia somatyczna różni się od standardowych rodzajów terapii zdrowia psychicznego, które polegają na rozmowie tym, że obejmuje także pracę z ciałem m.in.: odczucia somatyczne, dotyk, ruch, oddech i stymulację pewnej grupy mięśni. 

Metody terapeutyczne

Dowiedz się więcej na temat terapii pracy z ciałem

Współcześni praktycy terapii somatycznej

uważają, że postrzeganie umysłu i ciała jako jednej całości jest niezbędne w procesie terapeutycznym.

Terapia somatyczna dąży do odzyskania kontaktu z ciałem i jego żywotnością oraz poczuciem siebie w tu i teraz. Sesje psychoterapii somatycznej obejmują zarówno rozmowę kierowaną podczas, której wprowadzana jest uważność somatyczna jak i ćwiczenia, które wzmacniają ucieleśnienie, budują zasoby, uwalniają tłumione napięcie i stres.

Terapeuta pomaga

nawiązać relację z ciałem, które jest kluczowe w samoregulacji. Podejście somatyczne jest efektywne w przepracowywaniu zdarzeń traumatycznych i budowaniu nowych wzorców reagowania.

Sporo klientów, którzy przeszli tradycyjne formy terapii oparte na rozmowie twierdzi, że na poziomie poznawczym wszystko rozumieją, a i tak powielają te same błędy, czują, że utknęli w starych schematach postępowania. Uwzględnienie ciała i emocji w psychoterapii pozwala dotrzeć do tych blokad i je uwolnić…

Psychoterapia somatyczna, holistyczne podejście terapeutyczne, włącza umysł, ciało, i emocje osoby w proces zdrowienia oraz  integruje je.

Terapia somatyczna może pomóc przy:

Zaburzeniach nastroju

Zaburzeniach lękowych

Zaburzeniach nerwicowych

Zaburzeniach obsesyjno – kompulsyjnych (OCD)

Zaburzeniach związanych z traumą i stresem

Zaburzeniach dysocjacyjnych

Zaburzeniach somatycznych

Zaburzeniach odżywiania

Zaburzeniach snu i czuwania

Dysfunkcjach seksualnych

Zaburzeniach osobowości (m.in.: bordeline, narcystycznym, unikającym)

Zaburzeniach konwersyjnych

Fobiach społecznych

Napadch paniki

Skontaktuj się, jeśli potrzebujesz pomocy

Mente sana

ul. Czarnieckiego 11/3
01-548 Warszawa

Więcej dowiesz się o nas na stronie

home magic-wand drop cloud lock cog envelope eye user users smartphone bubble heart-pulse leaf select alarm bug cross